پیشگیری ودرمان کرونا باتغذیه و روش . اطلاعات بیشتربا شماره 09104734624 به واتساپ مراجعه نمایید     ــ    
 
توصیه غذایی برای پیشگیری از سرطان پستان 

توصیه غذایی برای پیشگیری از سرطان پستان

 

1- در قدم اول، از طریق مشورت با یک کارشناس تغذیه،  ارگانیک  وزن خود را در محدوده ی سلامت حفظ کنید. کاهش وزن در حفظ سلامت افراد سرطانی درمان شده، بسیار کمک کننده است.

2- تمرکز بیش از حد در پیروی از رژیم غذایی سالم، تنها باعث شکست در تداوم آن میگردد. بنابراین بهتر است به اندازه ی توان خود برای ورزش و تهیه غذای سالم وقت بگذارید تا همیشه بتوانید از آن لذت ببرید.

یک بررسی نشان داده است که ترکیب رژیم غذایی سالم (شامل 5 واحد یا بیشتر در روز مصرف میوه و سبزی) به همراه ورزش با شدت متوسط 30 دقیقه پیاده روی در روزباعث کاهش بازگشت سرطان پستان در افراد درمان شده، به میزان 50 درصد می شود.

3- سعی کنید روزانه از سبزی ها و میوه هایی با رنگ های متنوع استفاده کنید، اما هرگز به دلیل اینکه نتوانستید به طور کامل از برنامه غذایی خود پیروی کنید، دچار ناراحتی و نگرانی نشوید و هرگز زندگی را سیاه و سفید نبینید.

4- از رژیم غذایی کم چرب پیروی کنید. بیشتر افراد بیش از آن چه تصور میکنند، چربی مصرف می کنند. مصرف گوشت های پرچربی، میان وعده های پر چربی و انواع دسر پر چربی را کاهش دهید و سعی کنید غذاهای بدون کلسترول را انتخاب نمایید بر اساس نتایج پژوهش ها تا به امروز، غذاهای حاوی خام گیاه خواری  به عنوان بخشی از رژیم غذایی سالم برای افرادی که سابقه سرطان های حساس به هورمون از جمله سرطان پستان را دارند، بیخطر است.

اگر سبزیجات وجوانه ها وروغن زیتون طبیعی جایگزین غذاهای حیوانی پر چرب شود، بهتر می تواند از سلامت بدن محافظت نماید، زیرا بدون کلسترول، بدون چربی اشباع و سرشار از پروتئین ها هستند و نیز به عنوان منبع خوب کلسیم و سایر ویتامین ها و مواد معدنی به شمار می روند.

5- بهتر است از منابع خوب چربی های گیاهی مانند روغن دانه کتان، روغن کلزا(کانولا)، روغن زیتون و روغن سایر مغزها و دانه ها مانند آفتاب گردان، گردو و نیز از انواع ماهی استفاده کنید.

رژیم غذایی مفید در سرطان سینه

 

متاسفانه همه ما می دانیم که سرطان جزء بیماری هایی است که درمان آن در برخی موارد بسیار سخت و حتی ناممکن است.

اغلب اوقات تاکید محققان و پزشکان بر پیشگیری از این بیماری است، اما همیشه زنانی که با سرطان سینه زندگی می‏ کنند، می ‏خواهند بدانند که چگونه می ‏توانند شانس خود را برای زنده ماندن افزایش دهند.

در این مطلب درباره ی رژیم غذایی موثر در زنده ماندن طولانی تر بیماران مبتلا به سرطان سینه، صحبت می شود.

در یکی از تحقیقاتی که اخیرا در مجله انکولوژی به چاپ رسیده است، مطرح شد: زنانی که در مراحل ابتدایی سرطان سینه به سر می برند، اگر یک رژیم غذایی غنی از میوه‏ها، سبزیجات، دانه‏ های کامل ) غلات سبوس ‏دار مصرف کنند می ‏توانند عمر طولانی ‏تری داشته باشند.

رژیم فوق که به اصطلاح "Prudent" یا همان رژیم "محافظت کننده" نامیده می ‏شود، فقط مخصوص پایین آوردن خطر مرگ ناشی از سرطان سینه نمی ‏باشد، بلکه مطالعات نشان داده است که افراد مبتلا به سایر انواع سرطان و بیماری مزمن دیگر که به این روش غذا می ‏خورند نیز کمتر در معرض خطر مرگ قرار می گیرند.

پس باخوردن غذاهای سالم سرطان راکنار بگذاریم .