پیشگیری ودرمان کرونا باتغذیه و روش . اطلاعات بیشتربا شماره 09104734624 به واتساپ مراجعه نمایید     ــ    
 
غذاهای خوب و بد 

زندگی سالم درپناه قرآن وعترت

رژیم غذایی خوب وبد

قرآن کریم وائمه معصومین (ع) برای غذای بشر مطالب بسیاری ارائه دادن وهمچنانی که در سوره بقره آیه 22 می فرماید.ً فَأَخْرَجَ بِهِ مِنَ الثَّمَرَاتِ رِزْقًا لَّكُم ترجمه : انواع ميوه‏ هايى كه از بركت باران و روزي هايى كه نصيب انسانها مى ‏شود اشاره كرده چنين مى‏ گويد:" خداوند بوسيله باران، ميوه‏ هايى را به عنوان روزى شما از زمين خارج ساخت . " درقرآن کریم آیات زیادی درخصوص غذاهای خوب حلاول وطیب وخبائص وحرام وبد بیان شده است .

اجداد ما در طبیعت گردآورندگان میوه‌ها، سبزیها و دانه‌ها بودند و این مواد بخش اعظم غذای آنها را تشکیل می‌دادند. تقریباً تمامی این مواد بصورت خام مصرف می‌گردید. این است رژیم غذایی مناسب برای بدن انسان.
هرگونه عدول از این قانون طبیعی و کلی می‌تواند سلامتی بدن را به مخاطره اندازد. مصرف مواد حیوانی آن هم بصورت روزمره یکی از بزرگترین دلایل بیماریهای دو قرن اخیر بشر از جمله بیماریهای قلب و عروق، انواع آرتروزها، سوء‌هاضمه‌ها، بیماری‌های مختلف دستگاه گوارش، بیماریهای کبدی و حتی انواع سرطانها می‌باشند.
مواد حیوانی با اسیدی کردن محیط داخلی بدن زمینه‌ی ابتلا به بیماریهای مختلف را فراهم میاورند.
در زمینه‌ی ارتباط مصرف مواد حیوانی و ایجاد بیماریهای گوناگون در بدن صدها جلد کتاب و هزاران هزار تحقیق مختلف صورت گرفته و به چاپ رسیده است. مثلاً در آزمایشات کلینیکی بطور مداوم نشان داده شده که گیاهخواران بخصوص اگر عمده غذای آنها از سبزیها و میوه‌ها تشکیل شده باشد بطور کلی بسیار سالمتر از گوشتخواران و همه چیزخواران بوده از ابتلا به بیماریهای اینان تاحد بسیار چشمگیری مصون می‌باشند.
علاوه بر مواد حیوانی، مصرف غذاهای پخته نیز در اسیدی نمودن و کاهش مقاومت بدن در برابر بیماریها نقش دارد.
غذاهای تغییر شکل یافته، بسته‌بندی شده، کنسروها، گوشتها و مواد حیوانی کباب شده، سرخ شده، آب میوه‌ها و نوشابه‌هایی که در شیشه‌ها و قوطی‌های مختلف در بازار عرضه می‌شوند همگی با اسیدی نمودن محیط داخلی بدن زمینه‌ساز اختلالات هضم و جذبی و از بین رفتن بالانس دستگاه گوارش و نهایتاً بالانس بدن می‌باشند.
مصرف نمک زیاد، شکر، هرگونه ماده‌ی شیمیایی که به اصطلاح غذا نامیده می‌شود (مانند شکرهای مصنوعی)، غذاهای چرب، اضافه کردن چربی و روغن به غذا، پرخوری، مصرف هرروزه‌ی غذاهای پخته شده همه و همه انرژی حیاتی بدن را کاهش داده با ایجاد التهاب باعث بروز بیماریهای مختلف می‌گردند.
غذای طبیعی انسان غذاهای گیاهی است. آنهم بصورت خام.
میوه‌ها و سبزیها بهترین، سالم‌ترین و قابل هضم‌ترین غذا برای انسان می‌باشند. آنها را بصورت خام مصرف کنید تا بهترین مواد غذایی را دردسترس بدن قرار دهید.
از مصرف مواد حیوانی به هر شکل آن بپرهیزید.
از حرارت دادن یا تغییر شکل دادن مواد غذایی به هر فرم و میزان نیز اجتناب کنید تا سالم بمانید اما چون امروزه اکثر مردم به غذای پخته آلوده شده اند پس بهتر است ازغذاهای گیاهی پختنی بیشتر استفاده کنند تا غذاهای حیوانی مثل گوشت وغیره  ...... حداقل هفته ای دو مرتبه استفاده کنند. تا دچار مشکل نشوند.جلیل بابایی.