پیشگیری ودرمان کرونا باتغذیه و روش . اطلاعات بیشتربا شماره 09104734624 به واتساپ مراجعه نمایید     ــ    
 
گوشت‌ها 

  • زندگی سالم درپناه قرآن وعترت

گوشت‌ها

گوشت‌ها نيز همانند ساير غذا در قرآن كريم براي اشرف مخلوقات آمده است اما نحوه‌ صحيح و زمان استفاده كردن از آن بسيار مهم است هفته‌اي دو مرتبه خوردن گوشت براي انسان كافي است البته بعضي اوقات بيشتر نيز اشكالي ندارد مثلاً اگر فرد از بستر بيماري بلند شده باشد. براي تقويت خوب است. در ضمن نوع گوشت نيز خيلي مهم است.

متأسفانه در جامعه ما هر روز 2 وعده گوشت مصرف مي‌كنند و آن هم چه گوشتي كه باعث بالا رفتن اسيد اوريك و چربي خون و تري گليسريد خون مي‌شود يا گوشت گاو كه شيخ‌الرئيس ابوعلي‌سينا ده قرن پيش گفته است گوشت گاو عامل سودا و سودا عامل سرطان است ولي كسي امروزه به آن توجه نمي‌كند.

ما چند نوع گوشت داريم كه متأسفانه كسي به آن‌ها توجه نمي‌كند فقط مي‌گويند پزشك گفته گوشت سفيد بخوريد مرغ و بوقلمون گوشت سفيد است آيا كيفيت و مزاج آن‌ها يكي است يا گوشت شتر و شتر مرغ و گوشت گوسفند و گوشت گاو و همه گوشت‌های قرمز آيا كيفيت اين گوشت‌ها با هم فرق ندارد. پزشك محترمي كه چنين مي‌گويد بايد توجه داشته باشد كه اين گوشت چه طبعي يا چه مزاجي دارد يا تمام ماهي‌ها گوشت سفيد‌ند، آيا بعضی ازماهی ها که رنگ آنها سفید است وطبع آن گرم  است با ماهي قزل آلا يكي است پس اين كه خداوند متعال مي‌فرمايد: ««فَلْيَنْظُرو الانسانُ الي طعامه» (سوره عبس آيه‌ 24) آدمي به قوت غذايي خود به چشم خرد بنگرد» چيست.

چرا توجه نمي‌كنيم چون از قرآن دور و به تبليغات غلط كشورهاي اروپايي متصل شده‌ايم و هر آنچه آنها از طريق رسانه‌هايشان اعمال مي‌كنند، مي‌پذيريم و متأسفانه در رسانه‌هاي خودمان نيز به تبليغ بعضي از غذاهاي غيرسالم مي‌پردازيم.

یا میگو با گوشت های دیگر فرقی ندارد که اکثرا از آن استفاده نمی کنند واگر هم استفاده کنند آن را با روغن مایع نباتی سرخ می کنند .

اگر ما در قرآن عميق شويم تمام اين مشكلات مرتفع خواهد شد و نياز بدن به گوشت را احساس خواهيم كرد و طرز استفاده آن و زمان آن را خواهيم دانست. حتی در سرما خوردگی که ما باید تا سه روز از گوشت استفاده نکنیم استفاده می کنیم چرا برای اینکه باکتری ها وعفونتها از گوشت تغذیه می کنند وبایستی تغذیه آنها را بگیریم وفقط از شربت عسل استفاده کنیم .واز غذاهای گیاهی پختنی گیاهی بایستی استفاده شود .نه از سوپی که داخل آن کوشت ویا مرغ باشد . جلیل بابایی 29/ 3 / 1391