پیشگیری ودرمان کرونا باتغذیه و روش . اطلاعات بیشتربا شماره 09104734624 به واتساپ مراجعه نمایید     ــ    
 
غذای انسان چیست و روش خوردن آن باید چگونه باشد؟ 

(زندگی سالم درپناه قرآن و عترت)

غذای انسان چیست و روش خوردن آن باید چگونه باشد؟

حمد و سپاس خداوندی را که بعد از آفرینش آسمان ها و زمین موجودات جاندار بی شماری را خلق کرد و در آخر انسان را ازعظمت نیستی به صحنه ی نورانی هستی آورد و لباس زیبای وجود بر اندامش پوشاند.

همه موجودات از جمله انسان برای ادامه ی حیات به غذا نیاز دارند با این تفاوت که همه ی موجودات طبق غریزه ی فطری خود به دنبال غذا می روند ولی انسان متاسفانه اینطور نیست و پیوسته در حال برهم زدن طبیعت و آلوده کردن آن است و با این کار عمر خود را کم میکند جای بس تعجب است انسانی که اشرف مخلوقات است چگونه خود را به چنگال هلاکت می افکند.

حال غذای انسا ن چیست و چگونه باید باشد ..غذای انسا ن رااز دیدگاه علم روز و قرآن بررسی می کنیم .طعام انسان به دو قسمت تقسیم می شود 1- غذای حیوانی 2 - غذای گیاهی

غذاهای حیوانی غذاهایی هستند که منشاء حیوانی دارند مثل : انواع گوشت قرمزو سفید ،فراورده های لبنی ،تخم مرغ و سایرپرندگان متاسفانه امروزه اکثر غذاهای مردم را این نوع فراورده های مصنوعی تشکیل میدهند.

  غذاهای گیاهی دارای منشاء گیاهی هستند وعمدتا از گیاهانی که از زمین رشد می کنند به دست می آیند که ما ازاین قبیل غذاها نسبت به غذاهای حیوانی کمتر استفاده می کنیم و اگرهم استفاده کنیم به صورت صنعتی و با افزودن مواد شیمیایی از آنها بهره می گیریم درصورتی که باید بیشترین غذای انسا ن را غذاهای گیاهی تشکیل دهد مثل : حبوبات ،غلات ،مغزها ،دانه ها ،سبزیجات ومیوه ها و به خصوص عسل که مایه حیات و زندگی است و درقرآن کریم سوره نحل آیه 68و68 آمده است .

وَ أَوْحَى‏ رَبُّكَ إِلىَ النَّحْلِ أَنِ اتخَّذِى مِنَ الجْبَالِ بُيُوتًا وَ مِنَ الشَّجَرِ وَ مِمَّا يَعْرِشُون .

ترجمه : و خدايت به زنبور عسل وحى كرد كه از كوه‏ ها و درختان و سقف هاى رفيع، منزل گير.

ثمُ‏َّ كلُى مِن كلُ‏ِّ الثَّمَرَاتِ فَاسْلُكِى سُبُلَ رَبِّكِ ذُلُلًا  يخَْرُجُ مِن بُطُونِهَا شَرَابٌ مخُّْتَلِفٌ أَلْوَانُهُ فِيهِ شِفَاءٌ لِّلنَّاسِ  إِنَّ فىِ ذَالِكَ لاَيَةً لِّقَوْمٍ يَتَفَكَّرُون.

ترجمه : و سپس از انواع ميوه‏ هاى شيرين (و از حلاوت و شهد گل هاى خوشبو) تغذيه كن و راه پروردگارت را به اطاعت بپوى، آن گاه از درون آن، شربت شيرينى به رنگهاى مختلف بيرون آيد كه در آن شفای مردمان است. در اين كار نيز آيتى (از قدرت خدا) براى متفكران پيداست.

که امروزه مردم کمتر ازعسل استفاده کرده و بیشتر از انواع مرباجات که از موادشیرین کننده ی غیرطبیعی درست می شود ،استفاده می کنند. مصرف بیش از حد فراورده های حیوانی امروزه انسان را ازحالت تعادل خارج می کند زیرا نوع غذا در سلامت روح و جسم و طرز تفکر و نشاط انسان تاثیرخاصی دارد پس غذای انسان کدام یک از این فراورده هاست اگر بدن انسان را دقیقا مورد بررسی قراردهیم در می یابیم که غذای انسان باید فراورده های گیاهی باشد نه فراورده های حیوانی البته وجود غذای حیوانی نیز در حد معقول لازم است.

علت گیاه خوار بودن انسان چیست؟

ساختمان بدن انسان با گیاه خواری سازگاری دارد تا با گوشت خواری در اینجا به بعضی از ویژگی های انسان اشاره می کنیم 1: اگر دندان انسان را مورد بررسی قرار دهیم می بینیم که نوع دندان های او بادندان های حیوانات گوشت خوار متفاوت است حیوانات گوشتخوار دارای دندان نیش بلندی هستند درحالی که دندان های آدمی زاد این طورنیست 2 : عموما حیوانات گوشت خوار از اسیدیته ی معده ی بالا یی برخوردار هستند درحالی که معده ی انسان چنین نیست و هضم گوشت نیز نیاز به اسید بیشتری دارد دلیل دیگر اینکه انسان از خوی و خصلت آ رامی برخوردار است ولی حیوانات گوشت خوار عموما وحشی و درنده و مهاجم هستند وافرادی که گوشت زیاد مصرف کنند چنین حالتی پیدا می کنند. در قرآن آیات زیادی درخصوص غذای انسان مطرح شده است برای مثال سوره عبس آ یه بیست وچهار تاسی و دو .جالب توجه این است که خداوند دراین سوره و آیه های ذکر شده نیازمندی های انسان را به ترتیب اولویّت بیان می کند درابتدا به آب و پروتئین ها بعد به قندها بعد به چربی ها ودر آخر به ویتامین ها اشاره کرده است .جای شگفتی است که امروزه متخصصین تغذیه نیز به این چهار موردمعتقدند .

فَلْيَنظُرِ الْانسَانُ إِلىَ‏ طَعَامِه .آدمى بايد به قوت و غذاى خود به چشم خرد بنگرد

أَنَّا صَبَبْنَا الْمَاءَ صَبًّا .كه ما آب باران رافرو ريختيم

ثمُ‏َّ شَقَقْنَا الْأَرْضَ شَقًّا .آن گاه خاك زمين بشكافتيم

فَأَنبَتْنَا فِيهَا حَبًّا .و حبوبات برويانيديم

وَ عِنَبًا وَ قَضْبًا .و باغ انگور و نباتاتى كه هر چه بدروند باز برويد

وَ زَيْتُونًا وَ نخَلًا .و درخت زيتون و نخل خرما

حَدَائقَ غُلْبًا .و باغهاى پر از درختان كهن

وَ فَاكِهَةً وَ أَبًّا .و انواع ميوه‏ ها و علفها و مرتعها

مَّتَاعًا لَّكمُ‏ْ وَ لِأَنْعَامِكم‏ تا شما آدميان و حيوانات از آن بهره‏ مند شويد

دراین آیه خداوند متعال غذای انسان را گیاهی آفریده وبرحسب نیاز بدن به تواتر آورده است ...

و یااگر ما در خصوص مردمان نخستین فکر کنیم آیا آنها هم غذا را می پختند ومی خوردند یا خام خوار بودند ؟و می دانیم در آن زمان وسیله ی پخت وپز نبود واگر این وسیله برای راحتی بشر اختراع شد باز هم آنها مثل امروزه مشکلاتی نداشتند پس این مشکلات از کجا بوجود آمده اند؟

متاسفانه  تا به حال کسی به آن فکر نکرده است که چه تحول عجیبی در بیوشیمی غذا بوجود آورده وآن را آلوده کرده وهمه را با سنت های غلط گمراه کرده است در حدی که همه ناخواسته ویا ندانسته با دستان خود غذای آلوده می خورند یعنی در صف بیماری ایستاده و به ظاهر غذا ولی بیماری را برای خود خریده و با افتخارمیل می کنند !

امروزه جای سوال است که بزرگان ما هم در این مورد چیزی نمی گویند تا انسانها راآگاه نمایند ویا آنها هم فکر می کنند که باید این طور باشد؟پس از آن همه سفارش غذای انسان در قرآن و احادیث ائمه(ع) چرا باز باید از فرهنگ های غلط پیروی کرد؟

واما روش غذا خوردن اکثریت هم اشتباه است وهمین نیز باعث بیماری های بسیاری گشته است ویا بهتر بگویم اکثر مردم دنیا طرز درست غذا خوردن را نمی دانند و با تغذیه و روش اشتباه سلامتی خودرابه خطر می اندازند به جای اینکه غذا در رشد و رساندن انرژی به آنها کمک شایانی نماید آنها را مسموم کرده وبیماری های بسیاری را برای آنها به ارمغان می آورد! تغذیه صحیح در حفظ و سلامتی جسم و روح نقش مهمی دارد . آنچه اکثریت به عنوان درست غذاخوردن می دانند غذاهایی  آلوده ودر وقت مشخص غذا نخوردن و پرخوری است .کارخانه های مواد خوراکی با استفاده از تبلیغات از سوی رسانه های غربی ودیگر رسانه ها غذاهای تهی از مواد معدنی و ویتامین به خورد ملت می دهند جایی بسیار تعجب است که علم طب امروز هم ثابت کرده که منشاء بسیاری از بیماری ها تغذیه نادرست است و باز هم بشر خود را با این غذاها به دام هلاکت می اندازد ؟آیا نه این است که تمام امامان ما روش غذا خوردن را توصیه کرده اند مثلا فرمودند "اول وآخر غذا نمک "چرا این مسئله حیاتی به فراموشی سپرده شده است؟ اگر هم بگوییم بعضی ها فراموش نکردند، کدام نمک را استفاده می کنند نمکی که پر از کریستال است درقدیم نمک وقتی در نمک پاش می ماند نم می کشید و یا سفت می شد ولی امروز شما جرات نمی کنید نمک پاش را خم کنید برای اینکه می ریزد ودلیل آن کریستال  زیاد آن است و چون تمام این مسائل فراموش گشته بیماری های رنگارنگ و صعب العلاج همه هدیه تمدن مادی گرای قرن است تمدنی که دنیا را طوری می بیند که هدفش محصول ونفع مادی بیشتر است وبرای رسیدن به آن ، همه چیز را زیر پا می گذارد و حتی مرگ انسانها نیز برایشان مهم نمی باشد .  انسانهای قرن بیست و یکم نه تنها  از طبیعت دور  شده  بلکه آن را نیز آلوده می کند در این سی وپنج یا چهل سال اخیر به اندازه ی تمام قرن های گذشته آشغال ویا بهتر بگویم زباله ای به نام مواد خوراکی مثل پفک وغیره ...... تولید کرده اند که خود نیز در مانده اند که چه باید کرد وچگونه خود را از دست آنها برهانند ! واین تمدن غلط آنچنان انسان را احاطه کرده است که همه چیزرا درداخل صندوقچه ای به نام خانه وبدون اتلاف وقت بدست آورده وصبح عوض اینکه پیاده روی کرده تاشریان های بدن در صورت شرایط محیطی میسر باشد اکسیژن را به سایر اندام ها بخوبی برسانند ،داخل یک صندوق دیگری به نام ماشین رفته و شب باز به جای اینکه مطالعه کرده ودر قرآن عمیق شود با یک صندوقچه ی دیگر ساعت ها خود را مشغول کرده که دیگر صبح نتواند از خواب بیدار شود و خدا را عبادت نماید ویاغذای خود را داخل صندوقچه ای به نام ماکروویو گذاشته که سریع بخورد مبادا میهمان خدا گردد ودر کل شکل روابط ها وتغذیه ها آنچنان متغیر گشته که با چند دهه ی پیش قابل مقایسه نیست واین تغیرات باعث بالا رفتن بیماری هایی نظیر سرطان ، قند ، قلبی عروقی ، روماتیسم مفصلی وپوکی استخوان ، تومورها و غیره ...گردیده است ونتیجه ی آن پناه بردن به داروهای شیمیایی است از طرفی در این ترفند فقط شرکت های داروسازی بیشترین بهره را برده و ثروتمند می شوند و هیچ کس فکر نمی کند که اینها چقدر پول به جیب می زنند درصورتی که خیلی ها هر روز با این داروها سر وکار دارند وباید صاحبان این کارخانه ها این نوع تغذیه غلط را درهمه جا ودر هر مکان با هر وسیله که شده تبلیغ نمایند .

همانطوری که تغذیه بسیار مهم است روش خوردن آن مهمتر است و تجربه ی چندین ساله ی من نشان می دهد که غذا خوردن وبه موقع خوردن و نوع ادغام کردن ویا نکردن آن بسیار مهم بوده وهست وبخاطر همین اینجانب اکثر بیماران خود را با تغذیه درمان کرده ام ونتیجه آن شده است که آنها سلامتی خود را بدست آورده اند در صورتیکه سالها از داروهای شیمیایی استفاده می کردند .اگر می خواهید همیشه ودر همه حال  سالم باشید به نکات ذیل  بیشتر توجه کنید .هیج گاه مواد پروتئینی را با مواد نشاسته ای مخلوط نکنید زیرا پرتئین برای هضم نیاز به اسید دارد ولی مواد نشاسته ای برای شکسته شدن احتیاج به قلیا دارند ومی توان گفت که این دو نوع غذا ضد هم هستند و هر کدام از این ها مدت زمان خاصی برای هضم شدن نیاز دارند مثلا گوشت که از دسته پروتئین هاست بعضی اوقات پنج ساعت در معده می ماند تا هضم شود واسید مخصوصی آن را هضم می کند ولی مواد نشاسته ای مثل  برنج و نان وسیب زمینی بعد از دو ساعت از معده وارد روده می شوند که اگر این دو غذای متضاد با هم مخلوط شوند یکی از آنها دیرتر هضم می شود و دیگری به اجبار در معده می ماند واگر مواد نشاسته ای بیشتر در معده بمانند باعث تخمیر شدن غذا در معده شده وترش کردن ودرد معده را به دنبال دارند وگازهای سمی نیز تولید میکنند و وارد روده شده ودر روده بزرگ باعث تولید الکل شده وسردرد های میگرینی را به دنبال خواهند داشت البته این چربی های امروزه که از روغن نباتی هستند هم دیر هضم هستند وموجب ناراحتی حاد می شوند اگر شما از معده ای قوی برخوردار باشید می توانید این گونه غذاها را هضم کنید در غیر این صورت  در طول زمان دچار بیماریهای حاد خواهید شد وچون معده اسیدهای گونا گونی روی این غذاها می ریزد اسید معده زیاد شده و شما  مجبور خواهید شد این مواد را با موادی ضد  اسیدی مانند قرص ها هضم کنید.