پیشگیری ودرمان کرونا باتغذیه و روش . اطلاعات بیشتربا شماره 09104734624 به واتساپ مراجعه نمایید     ــ    
 
دستگاه گوارش  

زندگی سالم درپناه قرآن وعترت

دستگاه گوارش

امروزه اکثر مشکلات بشر ازدستگاه گوارش است چرا چون روش غذا خوردن را از بشریت گرفته اند  ماناخواسته بزاق دهان را ناکار آمد کرده ام .  قدیم ها در کاسه آب میخوردن  کردنش لیوان بعد بطری وبعد نی امروز هم برای بیماران سرم دررگ  جویدن غذا خیلی مهم است که مردم آن را فراموش کردن وفقط قورت میدهند  پس غذا را حداقل بایستی به تعداد دندان ها جوید وبایستی قبل از خوردن به آن نگاه کرد طبق فرمایشات قرآن کریم سوره مبارکه عبس آیه 24 فَلْيَنظُرِ الْانسَانُ إِلىَ‏ طَعَامِه ترجمه : آدمى بايد به قوت و غذاى خود به چشم خود بنگرد .چند تا خواص داره این نگاه کردن 1- اینکه شکر گزار نعمات الهی باشیم که این غذا را چه کسی برای ما آفریده است  واز چه راهی بدست آمده وچه دست های در بدست آمدن آن در کار بوده  واز چی درست شده است آیا هر چیزی که امروز به ان غذا میگویند بایستی آن را خورد یا دراین خصوص برای اینکه بیمار نشویم به ائمه معصومین (ع) بایستی گوش داد و پیرو آن بزرگواران شد .  2-  درنگاه کردن به غذا چشم غذارا دیده وبه مغز دستور میدهد که غذا از نوع مثلا گوشتی پیش رو هست ومغز به معده فرمان میدهد آماده باش که غذای گوشتی برایت می آید وآنزیمی آماده می شود توسط معده که گوشت را هضم کند.

روش غذا خوردن بشرح ذیل می باشد .کسی اگر این روش غذاخوردن رامراعات نماید تا آخر عمرش دچار ناراحتی دستگاه گوارش نخواهد شد. همچنانی که معصومین (ع) دچار نشدن اگر دستگاه گوارش سالم شد  سایر اعضا سالم خواهد ماند . برای پیشگیری از بیماری این عضو بایستی روش غذا خوردن را درجامعه بشری اشا ئه فرهنگی داد.

روش صحیح غذا خوردن:*شستن دست ها قبل وبعداز غذا

در ابتدا غذا را با بسم الله الرحمن الرحیم شروع کنیم.

*نمک در اول غذا فراموش نشود.

* نیم ساعت قبل از غذا یک لیوان آب و 2 ساعت بعد از غذا یکلیوان آب میل کنیدومابین غذا مایعات ننوشیم.

*سالاد 10 دقیقه قبل از غذا وبا روغن زیتون وآب لیمو ترش تازه میل کنید .

* میوه ما بین دو غذا      *تا گرسنه نشدیم غذا نخوریم ، قبل از سیر شدن دست از غذا بکشیم .      نمک آخر غذا فراموش نشود. دلیل روش غذا خوردن را درادامه توضیح خواهم داد.