پیشگیری ودرمان کرونا باتغذیه و روش . اطلاعات بیشتربا شماره 09104734624 به واتساپ مراجعه نمایید     ــ    
 
روزه آب 

زندگی سالم درپناه قرآن وعترت

روزه آب

روزه یعنی امتناع از خوردن هرگونه ماده غذایی یکی از مهم‌ترین ارکان برقراری سلامتی است.
روزه آسانترین و بهترین راه برای پاکسازی بدن از سموم می‌باشد.
عمل هضم یکی از مصرف کنندگان اصلی انرژی بدن است. در نتیجه امتناع از خوردن و استراحت مطلق در هنگام روزه باعث می‌شود که انرژیی که صرف گوارش و همچنین فعالیتهای روزمره می‌گردید اکنون برای خارج کردن سموم از سلولها و بازسازی و ترمیم بکار گرفته شود.
روزه سلولها را جوان کرده به بدن حیات دوباره می‌بخشد. روزه روح را جلا بخشیده اعصاب را آرام و جنبه‌های ساده زندگی را برجسته و آشکار می‌کند.
هنگام روزه جسم و روح به آرامشی مطبوع رسیده گره‌های جسمی و عاطفی دانه دانه و برمبنای طول زمان روزه، بازگردیده در فرد یک دوباره‌سازی بوقوع می‌پیوندد.
باید دانست که مفهوم فیزیولوژیکی روزه با مفهوم فیزیولوژیک گرسنگی متفاوت بوده و کلیه فعل و انفعالات متابولیکی که در این دو حالت مختلف در بدن صورت می‌گیرند نیز کاملا متفاوت می‌باشند.
روزه یک پاکسازی عمیق و یک «خانه تکانی» اساسی بدن است تا سمومی که بدلایل مختلف در سلولها جمع شده‌اند بیرون ریخته شوند.
تصور عموم براین استکه شخصی که روزه آب می‌گیرد دچار گرسنگی شدید بوده آزار خواهد دید؛ حال آنکه درست بعکس چند ساعتی پس از شروع روزه حس گرسنگی و اشتهای به غذا کاملاً از بین رفته، زبان بار آورده و متابولیسم بدن اول در جهت پاکسازی و سپس ترمیم و بازسازی حرکت می‌کند.
روزه آب درمان بسیاری از بیماریهاست و بسیاری دیگر را نیز بهبود نسبی می‌بخشد. روزه التهاب مزمن بدن را کاهش داده یا کلاً برطرف می‌کند.
مدت زمان روزه بسته به شرایط بدنی شخص، نیاز و توانایی او متفاوت می‌باشد. برخی 7 روز روزه آب گرفته و نتایج درخشانی در سلامت خود و ریشه کن کردن بیماریهای حاد و مزمنشان داشته‌اند.
روزه‌های طولانی مدت (بیش از سه یا چهار روز) آداب خاص خود را داشته و باید تحت نظارت شخصی دارای تجربه در این زمینه است صورت گیرد.
جالب است بدانیم که در ابتدای قرن بیستم روزه بعنوان یک متد شناخته شده و قابل قبول در جامعه پزشکی مدرن باری درمان بیماریهای مختلف مانند صرع، بیماری بالا بودن فشار خون، ترک انواع اعتیاد، تورم حاد، لوزالمعده، متعادل کردن وزن و بسیاری حالتهای دیگر بکار می‌رفت.
سپس متأسفانه با غلبه درمان شیمیایی به کمک داروهای سنتز شده این روش ساده و مؤثر فراموش گردیده بدان به مثابه عملی «عقب مانده» و حتی مضر و خطرناک برخورد گردید.
در هفته یکروز، در ماه سه یا چهار روز، در سال دوبار، هر بار یک‌هفته تا ده روز را به روزه آب و استراحت مطلق در رختخواب اختصاص دهید و بهترین هدیه را به جسم و روح خود ارزانی دارید.

به خاطر داشته باشید که روزه‌های طولانی‌تر از ۴-۳روز بسته به شرایط شخص روزه‌دار باید تحت نظارت افراد با تجربه در این زمینه صورت گیردبهترین روش به جای آب از شربت عسل با لیموترش تازه استفاده شود .ودرکل بهتر است درسال 5 الی 7روز روزه شربت عسل گرفته شود  جلیل بابایی.