پیشگیری ودرمان کرونا باتغذیه و روش . اطلاعات بیشتربا شماره 09104734624 به واتساپ مراجعه نمایید     ــ    
 
قرآن پژوهی وطب 

 

محقق و پژوهشگر طب در قرآن:

توجه به طب قرآنی در جامعه کمرنگ است

خبرگزاری فارس: محقق و پژوهشگر طب در قرآن گفت: در حال حاضر در خصوص طب قرآنی و فرهنگ آن اشاعه خوبی صورت نگرفته و این موضوع در جامعه ما کمرنگ است.

 

 

 

جلیل بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان اظهار داشت: برنامه ما زندگی سالم در پناه قرآن و عترت است و فلسفه تحقیق و پژوهش ما در طب با استناد به قرآن است.

وی با بیان اینکه طب‌های متفاوتی وجود دارد، عنوان کرد: هیچ طبی مانند طب قرآن نیست چرا که در قرآن شفا هست و قرآن این موضوع را صراحتاً اعلام کرده است.

محقق و پژوهشگر طب در قرآن تصریح کرد: در حال حاضر در خصوص طب قرآنی که در آن صراحتاً شفا ذکر شده اشاعه فرهنگی خوبی داده نشده و این موضوع بسیار کمرنگ است.

بابایی ادامه داد: هیچ موضوعی نیست که در قرآن نیامده باشد و این مسئله به صورت طب‌های مختلف به ائمه معصومین‌(ع) ارائه شده است اما در جامعه امروز ما این علوم را در موزه‌ها مشاهده می‌کنیم.

وی با اشاره به روش اشاعه شیوه‌های طب در قرآن افزود: طب‌های سنتی و طب قرآنی را می‌توان در دانشگاه‌ها علاوه بر تحصیلات عالی در کنار آن قرآن را به عنوان پایه کاربردی استفاده کنند.

انسان‌ها را از بند مواد شیمیایی نجات دهیم

محقق و پژوهشگر طب در قرآن تاکید کرد: آلودگی‌های جامعه امروز بشر را از طبیعت جدا کرده و ما باید تلاش کنیم تا بتوانیم انسان‌ها را از بند مواد شیمیایی نجات دهیم.

وی یادآور شد: اگر بتوانیم این نور آسمانی و الهی را در جامعه اشاعه دهیم می‌توانیم موفق عمل کنیم چرا که شاهد اتفاقات و حوادثی در کشور‌های اروپایی هستیم که این حوادث و اتفاقات ناشی از دور شدن از قرآن و استفاده از تغذیه‌های ناسالم و حرام است.

بابایی افزود: قرآن کتاب هدایت بشر است و ما باید قرآن را به صورت پایه کاربردی عمل کنیم و در خصوص مسائل تدبیر کنیم چرا که در این صورت مشکلات ما حل می‌شود.

وی با اشاره به بیماری‌های جامعه امروز بیان داشت: بیماریی‌ِهای جامعه امروز ناشی از آلودگی غذایی و فرهنگ نادرست تغذیه و سبک زندگی است که در کنار آن باید سبک زندگی اسلامی و قرآنی را ترویج داد.

محقق و پژوهشگر طب در قرآن عنوان کرد: در خصوص چگونگی اشاعه سبک زندگی اسلامی و قرآنی باید عمیق شویم و راهکار‌های مختلف را به کار ببندیم و بشریت را از این وضعیت نجات دهیم.

وی ادامه داد: قرآن برای بشریت نازل شده و فقط برای قشر یا فرقه خاصی نیست و ما با توجه به محتوای قرآن زمینه فهم آن را برای همه ایجاد کنیم.

توجه به قرآن در حد خواندن و یا برگزاری مسابقات خلاصه شده است

بابایی با اشاره به اینکه قرآن به خوبی در جامعه معرفی نشده است، تأکید کرد: در جامعه اسلامی ما قرآن در حد خواندن و یا در حد برگزاری مسابقات قرآنی خلاصه شده است.

وی اذعان کرد: برای اینکه بتوانیم قرآن را به همه بشناسیم باید در تمام مراکز علمی به صورت کاربردی اشاعه داده شود تا همه هشیار باشند.

محقق و پژوهشگر طب در قرآن بیان داشت: همه باید کمک کنند تا قرآن را به صورت کاربردی به دانشگاه و به خصوص در دانشگاه‌های علوم پزشکی ببریم و درمان‌ها را با تغذیه آغاز و تا حد امکان از دارو‌های شیمیایی پرهیز کنیم.

وی در پایان سخنانش گفت: اگر بتوانیم تغذیه سالم و سبک زندگی قرآنی را اشاعه دهیم می‌توانیم شاهد حضور افراد سالم در جامعه سالم باشیم.