پیشگیری ودرمان کرونا باتغذیه و روش . اطلاعات بیشتربا شماره 09104734624 به واتساپ مراجعه نمایید     ــ    
 
انواع سس ها 

اين سس ها كاملاً گياهي هستند و فاقد كلسترول و مواد شيميايي كه امروز در بازار هستند مي باشد بدون پارافين و روغن مايع و تخم مرغ هستند بلكه از چربي خون و كلسترول  آن جلوگيري مينمايند و براي سلامتي بسيار مناسب است و بعنوان يك نوع چاشني غذايي در روي سالادها و غذاها استفاده مي شود متاسفانه سس هاي امروزي LDLخون را افزايش مي دهد و موجب سكته قلبي مي شود ولی اين سس هاي گياهي باعث تنظيم دستگاه گوارش مي شود .

سس شماره 1 :

مواد لازم : ارده 5 قاشق ، نخود پخته 7 قاشق ، سير 1 حبه ، آب ليمو ترش تازه نصف ليوان ، نمك 1 قاشق چايخوري ، فلفل قرمز نصف قاشق غذا خوري ، سركه سيب 6 قاشق غذا خوري ، روغن مايع بهتر است زيتون باشد 1 ليوان ، گل كتيراي آسياب شده 1 قاشق چايخوري .

طرز تهيه : نخود را از شب قبل خيس كرده و بپزيد تا آب آن كلاً كشيده شود پس از سرد شدن آن را با ارده و آب ليمو ترش تازه سير و نمك و فلفل قرمز و روغن مايع در مخلوط كن كاملاً مخلوط كنيد تا غليظ شود براي غليظ شدن آن را به مرور مخلوط ميكنيم يعني چند بار مخلوط كن را روشن و خاموش كرده و چند دقيقه صبر ميكنيم تا مواد كاملاً مخلوط شود بايد دقت نمائيد تا سس رقيق نشود اگر رقيق شد كمي نخود اضافه كنيد در صورت غليظ شدن آب ليمو ترش اضافه شود تا غلظته دلخواه به دست آيد .                                                                      

سس شماره 2 :

اين سس همانند سس شماره يك است با اين تفاوت كه پونه كوهي آن بيشتر شده يا اضافه شده و كتيرا حذف شده است و نخود نيز حذف شده است اين سس ها يك بار مصرف هستند بايد تازه تازه مصرف شود .

سس شماره 3 :

مواد لازم : جوانه نخود نصف ليوان ، سير1 حبه،ارده 6 قاشق ،سركه سيب 5 قاشق،نمك 1 قاشق ،روغن مايع 1 ليوان ، كتيرا گل آسياب شده 1 قاشق چايخوري

طرز تهيه : جوانه نخود را با ارده و آب ليمو ترش تازه و سير رنده شده و نمك و روغن مايع در مخلوط كن كاملاً مخلوط كنيد و سس خوب و خوشمزه ای به دست ميايد اگر اسم اين سس ها را سس مايونز بگذاريم بهتر است .

سس شماره 4 :

مواد لازم :سس مايونز سفيد يك ليوان ، هويج فرنگي 1 عدد ، پياز 1 عدد ، خيار شور1 عدد ، پونه كوهي 1 قاشق مربا خوري.

طرز تهيه : سس سفيد را در يك ظرف ريخته هويج و و خيار شور و پياز را درشت رنده كرده و روي تخته با كارد مواد را ساطوري كنيد تا كاملاً ريز شود سپس آب آن را بگيريد تا بصورت کاملا بدونه آب در آيد مي توانيد با مولينكس يا 1 و 2 و 3 مواد آنرا کاملا بدون آب  درآوريد یعنی بعد از له کردن  و گرفتن کامل آب ان بقیه موادباقی مانده را  به سس اضافه كنيد در آخر پونه كوهي را اضافه كنيد و كاملاً آرام آرام مخلوط كنيد اين سس براي اشتها بسيار خوب است .

سس شماره 5 :

مواد لازم : جوانه گندم 200 گرم ، آب نصف استكان ، ليمو ترش 3 عدد ، سير 1 حبه ، نعناع خشك 1 قاشق غذا خوري ، گل محمدي 1 قاشق چايخوري ، روغن زيتون 2 قاشق غذا خوري ، نمك و فلفل قرمز به مقدار لازم ، گل كتيرا  آسياب شده .

طرز تهيه : جوانه گندم بهمراه آب سير ، آب ليمو ترش تازه روغن ، نمك و فلفل در مخلوط كن كاملاً مخلوط كنيد تا يك سس يكنواخت در بيايد و غلظت سس را مي توان با آب تنظيم كرد از اين سس در سالاد ها مي توان استفاده كرد .

سس شماره 6 :

مواد لازم : گوجه فرنگي رسيده نيم كيلو ، عسل 1 قاشق غذا خوري ، گل كتيرا  سائيده 1 قاشق مربا خوري ، فلفل قرمز نصف قاشق چايخوري ، سركه سيب 1 قاشق غذا خوري .

طرز تهيه : گوجه فرنگي ها را داخل آب گرم ريخته و سپس در آورده و پوست آنها را بكنيد و ريز خرد كنيد سپس در يك ظرف ريخته و بجوشانيد تا كمي سفت شود پس  از سرد شدن از صافي عبور دهيد تا تخم گوجه ها جدا شود و همه مواد را به همراه گوجه فرنگي پخته شده رادر مخلوط كن مخلوط کنید سس شما آماده است .

سس شماره 7 :

مواد لازم : روغن زيتون نصف ليوان ، آب ليمو ترش تازه نصف پيمانه ، ترشي سير پوست كنده 1 قاشق بزرگ ، پونه كوهي 1 قاشق مربا خوري ، سركه سيب 1 قاشق مربا خوري ، نمك به مقدار لازم ، فلفل قرمز در صورت تمايل به مقدار لازم

طرز تهيه :همه موادرا با هم مخلوط كنيد و اين سالاد براي پاكسازي دستگاه گوارش مناسب است.

سس شماره 8 :

مواد لازم : گوجه سبز نيم كيلو،پوشه كوهي خشك1قاشق غذا خوري،روغن زيتون نصف ليوان، پودر زيره سياه1قاشق مربا خوري گل كتيرا سائيده1 قاشق مربا خوري .

طرز تهيه : گوجه سبز ها را بعد از شستن هسته آنها را جدا كنيد و همه مواد را با آن در مخلوط كن مخلوط كنيد براي پائين آوردن چربي خون بسيار مفيد است .آنهایی که کشک می توانند استفاده نمایند در سالاد ها استفاده کنند . بسیار خوشمزه خواهد شد.