پیشگیری ودرمان کرونا باتغذیه و روش . اطلاعات بیشتربا شماره 09104734624 به واتساپ مراجعه نمایید     ــ    
 
جدا شدن انسان از خدا و قرآن علت بيماری‌هاست 

سه شنبه سوم مرداد 1391


نشست «طب در قرآن» در ضیافت اندیشه واحد همدان/جدا شدن انسان از خدا و قرآن علت بيماری‌هاست

خبرگزاری آنا: در طرح ضیافت اندیشه دانشگاه آزاد اسلامی همدان ویژه دانشجویان دختر دوشنبه، سوم تيرماه‌ نشست «طب در قرآن» برگزار شد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، جليل بابايی، محقق و پژهشگر قرآنی و يكی از اساتيد طرح ضيافت اندیشه‌ شامگاه دوشنبه، سوم مردادماه ‌در نشست «طب در قرآن» در جمع دانشجويان گفت: جدا شدن انسان از خدا و قرآن علت بيماری‌هاست و اگر به قرآن به‌صورت كاربردی عمل شود تمام اين اتفاقات رخ نمی‌دهد.

وی افزود: اتفاقاتی كه خود عامل به‌وجود آوردن آن هستيم باعث می‌شود به انواع بيماری‌ها مبتلا گرديم و در قرآن به تمام اين بيماری‌ها كه انسان عامل به‌وجود آودن آنهاست اشاره شده و درمان انواع بيماری‌ها با تغذيه سالم در پناه قرآن است.

بابایی با اشاره به اینکه تغذيه دارای اهميت زيادی است و اگر به آن اهميت داده نشود زندگی ناسالمی داریم اضافه كرد: اگر به دو آيه قرآن كه در دو سوره اعراف آيه 31و عبس آيه 24‌ آمده است توجه كنيم كليه بيمارستان‌ها خالی از بيمار می‌شوند و زمانی كه پيامبر در زمان خود اين دو آيه را مطرح كردند پزشكان در آن زمان به پيامبر اعتراض كردند.

بابايی تصريح كرد: دستور غذايی كه ائمه فرموده‌اند 40 مورد است و اگر انسان 6 مورد از آن‌ها را در برنامه غذايی خود قرار دهد به بيماری‌ها مبتلا نمی‌شوند.

وی عنوان كرد: در قرآن اشاره‌های زيادی به تغذيه شده است و در سوره مؤمنون آيه 51 آمده است: «غذای طيب بخور» و در سوره عبس به تمام ويتامين‌ها اشاره شده است.

وی بيان كرد: قرآن متعلق به همه مسلمانان است و بايد در تمام جوامع فرهنگی و به آن نگاه پايه و كاربردی كرد.

بابايی بیان کرد: اگر به قرآن نگاه كاربردی شود می‌توان به همه چيز رسيد، 300 آيه قرآن كريم در مورد تغذيه و 750 آيه آن در مورد علم پزشكی است.

وی در پايان خاطر‌نشان كرد: بيشتر كتاب‌های بوعلی‌سينا برداشت‌های او از ائمه و قرآن است چرا كه درمان تمام بيماری‌ها در گرو قرآن است.

گفتنی است طرح ضیافت اندیشه قرآنی ویژه دختران دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی همدان از ابتدای ماه مبارک رمضان آغاز گردیده و تا دهمین روز از این ماه نیز ادامه خواهد داشت.